UPDATE DE PRIMAVARA!
Noul update de primavara este disponibil pe serverul nostru de minecraft!

Cerere Helper (NotCybur)
Started by NotCybur

Nickname-ul tau: NotCybur
Prenumele:  Vlad
Varsta ta: 16
Adresa de Discord: NotCybur#3544
De unde ai aflat de serverul nostru?: De pe un site de servere romanesti, unde server-ul acesta era in top-uri si am ales sa il incerc.
Cat timp ai putea acorda serverului?: 2-3 ore in timpul saptamanii / 3-4 ore in weekend (sau mai mult).
Pe care dintre sectiune serverului poti sa fii cel/cea mai activ/a?: Pe sectiunea Survival, unde incerc sa ajut cat mai multi playeri.
Ce experienta ai in moderarea unui server?: Vorbind despre experienta in moderare, am moderat unele servere mai mici si unele chiar mai mari, fiind vorba de 50-100 playeri, dar tot mai am de invatat unele chestii, mereu fiind loc de mai bine si incerc sa perfectionez "skill-urile" in moderare.
De ce sa te alegem pe tine ca Helper?: Nefiind prea multe motive as vrea sa numerotez cateva. Inteleg cand cineva incearca sa foloseasca hack-uri ca si x-rayul si multe altele si actionez foarte repede cand aflu acest lucru si incerc sa il sancionez cat mai repede. Sunt destul de activ pe server, mereu ajutand playeri cu probleme legate de server si cateodata chiar ii ajut cu bani sau iteme necesare lor. Cand vine vorba de injuraturi, certuri si altele actionez lafel de repede si ii sancionez cu mute , punand accent pe gravitatea situatii. Iar un ultimul motiv ar fi ca sunt o persoana destul de dreapta si destul de social, vorbiind cu calm cu oricine.
Descrie-te in minim 50 cuvinte: Salut, numele meu este Vladut Iulian, am 16 si sunt din Jud. Buzau si sunt elev la un liceu din orasul meu. Sunt o persoana rationala, inteligenta, amuzanta , sociala si carismatica. Niciodata nu imi place sa fiu intr-o cearta sau incaierare de aceea mereu ma dau in spate cand vine vorba despre asa ceva. Hobby-urile mele ar fi calculatoarele, acest PC eu mi l-am facut singur fara ajutorul cuiva. Un alt hobby, mai bine spus o pasiune ar fi motociclismul la care voi da in vara de permis, deabia asteptand momentul acela. Imi place si sa vorbesc engleza, vorbiind destul de fluent si corect si sunt mereu deschis sa vorbesc cu orice persoana in engleza sau roamana, datorand faptului ca sunt destul de social. Intotdeauna mi-a placut sa invat lucruri noi, chiar si din greseli.

Cu ce ai putea contribui la dezvoltarea serverului/Ce ai putea aduce in plus echipei noastre de staff?: As ajuta playeri de pe chat cu intrebarile si probleme lor, voi mentine chat-ul sigur si frumos. As fi um om in plus pentru echipa de helperi / staff, ceea ce cred ca este benefic echipei, totul fiind mai usor. Si as vedea playeri din alta perspectiva.
Intelegi ca daca o sa ceri unui membru staff sa verifice cererea ta, va fi automat respinsa?: Da, inteleg pe deplin.
In caz ca cererea ta este respinsa, esti de acord sa nu ceri explicatii evaluatorului si sa incerci data viitoare sa faci o cerere mai buna?: Desigur,
Ai citit regulamentul serverului?: Regulament citit 092
/Un membru staff aplica o sanctiune gresita pentru incalcarea regulamentului, ce faci?/: Prima data fac un ss, il informez despre greseala facuta si il ajut sa sactioneze corect aceea persoana dupa aceea trimit ss-ul facut unui staff mai mare in grad.
/Esti singurul membru staff online pe server, si mai multi jucatori incalca regulamentul, cineva face reclama, cineva injura, cineva iti trimite mesaj ca un jucator foloseste hack-uri, cineva vrea sa iti raporteze un bug. Ce faci?/: Mai intai raman calm, stabilesc gravitatea situatii, si incep, cel cara injura primeste mute in functie de gravitatea situatiei, dau mute celui care face reclama si fac repede un ss si trimit unui Mod+ sa ii daruiasca un ban, dupa aceea verific jucatorul cu hack-uri, il filmez si ii trimit unui Mod+ sa ii dea ban urgent iar in final ii spui player-ului cu bug-ul sa il raporteze pe #bugs pe discord.
Poza cu orele jucate: https://imgur.com/a/6gNWjI6

Joined 20.04.2021 - Survival Player - SpyCraft Community
No. 3 in [/baltop]  -  NotCybur#3544
❤️SPYCRAFT❤️
Acum o lună

ai primit tempban pt team x-ray, si ai spus ca actionezi foarte repede cand e vorba de folosit hack-uri, cand eram pe sv si stiai ca un jucator are x-ray, nu m ai anuntat, deci..?

contra

Acum o lună

CONTRA

Acum o lună

Nu mai uimeste cererea ta. Nu ai respectat regulamentul in trecut si nu stiu daca se va schimba ceva in viitor+ esti rereori activ pe chat.

CONTRA

Acum o lunăUltima editare: Acum o lună

CONTRA. 
Comportament inadecvat pe server + ban ! 

Acum o lună

CONTRA.  Nu e treaba ta sa prinzi hackeri, x ray cat mai rpd posibil. Tu doar ajuti daca este nevoie, 

Acum o lună

CONTRA  

Acum o lună

Nu ma uimeste cererea ta+ ca ai un comportament inacdevat pe server.
CONTRA

If you respect others, you actually respect yourself.
Acum o lună

Respins.

Ai motivele mai sus.

Acum o lună